Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.

Moș Crăciun pro-viață oferă o bursă la cea mai mare conferință despre criza de sarcină din lume (online)
23 decembrie 2021
Asociația pentru sprijinirea femeii însărcinate și a familiei recrutează voluntari
10 ianuarie 2022
Moș Crăciun pro-viață oferă o bursă la cea mai mare conferință despre criza de sarcină din lume (online)
23 decembrie 2021
Asociația pentru sprijinirea femeii însărcinate și a familiei recrutează voluntari
10 ianuarie 2022NOUTĂȚI
Calendarul webinariilor pentru lucrătorii din domeniul crizei de sarcină pe anul 2022
Vă preocupă sprijinirea femeilor în criză de sarcină? Doriți să vă formați în acest domeniu? Dacă răspunsul la aceste întrebări este da, ați ajuns unde trebuie! Oferim oricui dorește oportunitatea de a participa gratuit la 10 webinarii și 2 conferințe naționale despre criza de sarcină și sprijinirea femeilor însărcinate. Webinariile sunt organizate de Asociația pentru sprijinirea femeii însărcinate și a familiei și se desfășoară online, în fiecare lună, pe platforma Zoom. Pentru a vă înscrie puteți trimite un mail pe adresa formare@centrulsfantaelena.ro.
1. Marți, 18 ianuarie: „5 motive pentru care merită să te specializezi în criza de sarcină”
2. Marți, 15 februarie: „10 pași pentru deschiderea unui centru de sprijin”
3. Vineri și sâmbătă, 18 și 19 martie: Conferința Națională a Centrelor de Sprijin pentru Femeile Însărcinate, Ediția a V-a, Primăvară 2022. Tema: „Abordarea sistematică a crizei de sarcină și conlucrarea interdisciplinară în oferirea sprijinului”
4. Marți, 12 aprilie: „Sună telefonul. Cum răspund unei solicitări de sprijin?”
5. Marți, 17 mai: „7 lucruri pe care trebuie să le știe un asistent social când începe să lucreze cu femeile în criză de sarcină”
6. Marți, 14 iunie: „Consilierea femeilor în criză de sarcină. Aspecte practice”
7. Marți, 5 iulie: „Sprijinirea psihologică a femeilor în criză de sarcină cu istoric de traumă”
8. Marți, 2 august: „Procese de management în cadrul centrelor”
9. Marți, 13 septembrie: „La ce ne ajută birocrația? Legi, norme și proceduri explicate”
10. Marți, 11 octombrie: „Promovarea centrului în comunitate”
11. Vineri, sâmbătă, 18 și 19 noiembrie: Conferința Națională a Centrelor de Sprijin pentru Femeile Însărcinate, Ediția a VI-a, Toamnă 2022. Tema ediției: „ Formarea continuă a personalului și dezvoltarea constantă a activității centrelor – de la nevoia esențială la implementarea practică”
12. Marți, 13 decembrie: „5 elemente de fundraising pentru centrele dedicate sprijinirii femeilor însărcinate”